سلامت باشید

۴۸ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۷ ثبت شده است

بررسی مهم ترین دلایل وجود خون در ادرار


بررسی مهم ترین دلایل وجود خون در ادرار گرداوری شد

بررسی مهم ترین دلایل وجود خون در ادرار

 

وجود خون در ادرار به یکی از مهم ترین مشکلات مربوط به سیستم ادراری نیز مرتبط خواهد بود. زیرا این علامت نشان از چند بیماری مهم دیگر دارد که تنها با یک شرح حال ساده از کنار آن نمی توان گذشت. باید دقت داشته باشید که وجود خون در ادرار هم می تواند به دلیل مصرف نوع خاصی از مواد غذایی باشد هم می تواند به علت یک بیماری داخلی رخ دهد. به همین دلیل پزشکان خون در ادرار و مشاهده رگه های خونی در ادرار را یک اورژانس پزشکی می دانند.

اگر امروز چغندر مصرف نموده اید و پس از آن ادرار شما به رنگ قرمز رنگ دیده می شود نگران نباشید. این موضوع بخصوص در فصل زمستان و شیوع بیماری های مختلف نظیر سرماخوردگی بیشتر رخ می دهد. زیرا با شیوع این بیماری ها میزان مصرف چغندر هم نسبت به سایر فصول افزایش می یابد. پس از مصرف چغندر شما با یک تغییر آنزیمی مواجه خواهید که در نهایت به رنگ قرمز موجود در ادرار شما ختم خواهد شد. این حالت با مصرف نکردن چغندر از بین می رود.

اما زمانی فرا می رسد که شما هیچ ماده ی غذایی جدیدی را مصرف ننموده اید اما با رگه های خونی در ادرار خود مواجه هستید. این وضعیت به چند دلیل اتفاق می افتد. در ابتدا باید به کلیه ها اشاره شود. کلیه ها و به صورت کلی سیستم ادراری در صورت وجود درد و ناراحتی یا وجود انواع عفونت ها و سنگ ها با این حالت به شما هشدار می دهند. علاوه بر آن یکی از علل مهم بروز خون در ادرار در مردان به دلیل بیماری هایی نظیر بزرگ شدن پروستات می باشد. در بدترین شرایط موجود وجود تومورهای مختلف در مجاری ادراری نیز می تواند علتی بر وجود خون در ادرار باشد.

برای تعیین کردن علت اصلی این حالت نیاز است تا آزمایش های دقیق تری انجام شود. این آزمایش ها به بررسی ادرار شما در چند روز متوالی خواهند پرداخت. معمولا ادرار 24 ساعته یکی از مهم ترین تست ها برای تشخیص بیماری های مربوط به کلیه و افتراق آنها با سایر علل می باشند. در برخی از موارد ممکن است پزشک درخواست تست های تصویربرداری دقیق تری برای بررسی کلیه ها و همچنین مثانه و سایر نواحی سیستم ادراری نیاز داشته باشد که انجام آنها ضروری خواهد بود.

۲۹ ارديبهشت ۹۷ ، ۱۸:۴۸ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
سید جابر جعفری

دمنوش خار مریم و خواص آن


دمنوش خار مریم و خواص آن گرداوری شد

دمنوش خار مریم و خواص آن

 

گیاه خار مریم یکی از گیاهان پر فایده برای بدن می باشد که در درمان انواع بیماری ها می توان از آن بهره برد. در حقیقت دمنوش خار مریم یکی از رایج ترین شیوه های مصرف بی خطر و آسان این گیاه به شمار می رود. شما می توانید در کمترین زمان ممکن این دمنوش را تهیه نمایید و برای مصارف گوناگون از جمله درمان دردهای مختلف خود نیز از آن بهره ببرید. با ما همراه باشید تا در ادامه به موادر مصرف این گیاه بیشتر اشاره نماییم.

بسیاری از افراد از بیماری های مربوط به گوارش خود در رنج و عذاب هستند و نمی توانند از این دردها رهایی یابند. اگرچه درمان های شیمیایی بسیاری در داروخانه ها وجود دارد اما استفاده از نوع طبیعی با خواص بهتری همراه می باشد به همین دلیل طرفداران طب سنتی نیز به مصرف گیاهان تمایل بیشتری نشان می دهند. بیماری هایی همانند اسهال و یا یبوست های طولانی مدت توسط دمنوش خار مریم درمان خواهد شد. تأثیر این گیاه با حالت ملین بودن و همچنین مسهل بودن نیز می باشد.

علاوه بر آن دمنوش خار مریم می تواند درد و ناراحتی های ناشی از بیماری های عصبی و روحی را التیام ببخشد. برخی از افراد به دلیل شرایط و موقعیتی که دارند از بیماری هایی نظیر افسردگی رنج می برند. برخی دیگر نیز با قرار گرفتن در محیط های تنش زا به راحتی از خود بیخود می شوند و تسلطی بر اعصاب ندارند. در این موارد استفاده از دمنوش های آرامشبخش بسیار مؤثر خواهد بود و خشم شما را فروکش خواهد کرد.

اگر از چربی خون بالایی رنج می برید و با وجود رژیم غذایی و ورزش و . . . باز هم با کلسترول بسیار بالایی مواجه هستید برای بهبود شرایط خود بهتر است تا از دمنوش خار مریم استفاده نمایید. این دمنوش می تواند چربی خون شما را تا حدودی کاهش دهد. شاید تأثیر آن در حد مصرف داروهای کاهنده ی چربی نباشد اما بی فایده هم نخواهد بود و به عنوان یک یاری دهنده در پروسه ی حساس سلامتی با شما خواهد بود.

با مصرف دمنوش خار مریم به راحتی می توانید از شر عوامل میکروبی در امان باشید. میکروب های مختلف نظیر قارچ و ویروس ها با وجود چنین ماده ای در بدن شما راه نخواهند یافت و به عنوان یک سد دفاعی بسیار خوب و همچنین تقویت کننده سیستم ایمنی نیز مؤثر می باشد. اگر در فصول مختلف سال از بیماری های آلرژیکی رنج می برید برای درمان این حالت می توانید از دمنوش خار مریم نیز مصرف نمایید. این دمنوش با تقویت سدهای دفاعی بدن شما از ورود مواد آلرژن و تأثیر آن بر روی سیستم های مختلف جلوگیری خواهد کرد.

۲۹ ارديبهشت ۹۷ ، ۱۸:۴۵ ۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰
سید جابر جعفری