تعریق زیاد زیر بغل و درمان های کم هزینه گرداوری شد

 

تعریق زیاد زیر بغل و درمان های کم هزینه

 

تعریق زیاد می تواند فرد را از داشتن یک ظاهر زیبا دور گرداند بنابراین اینکه بدانیم علت عرق کردن زیاد و درمان های سنتی آن چه مواردی است می تواند بسیار کمک کننده باشد. تعریق به علل مختلفی رخ می دهد که این حالت ممکن است از بچگی با ما همراه باشد یا اینکه از بزرگسالی به بعد رخ دهد و در اغلب موارد با زیاد شدن سن ما بهبودی حاصل خواهد شد.

در برخی از مردم مصرف غذاهایی که از درون گرمای زیادی را تولید می کنند همانند ادویه جات بخصوص از جمله فلفل موجب تعریق زیاد بدن خواهد شد. در مقابل افرادی هم وجود دارند که با مصرف این مواد هیچ عکس العملی از بدن خود دریافت نخواهند کرد اما به دلیل گر شدن یکباره ی محیط به صورت ناگهانی تعریق آنها تشدید می یابد. همچنین استرس های مختلف مثلا حضور در جلسه ی امتحان یا حضور در موقعیتی که تمام نگاه ها به ما خیره می کنند یکی از عوامل موقتی خواهد بود.

تب های شدید به دلیل بیماری های ویروسی و باکتریایی ، یا ورزش کردن های مداوم به مدت یک ساعت تعریق زیادی را با خود به همراه خواهد داشت. بیماری هایی همچون پرکاری تیروئید یکی دیگر از عللی است که فرد را به تعریق کردن زیاد وا می دارد. بنابراین مهم ترین گزینه در رفع علائم آشنایی با علل آن خواهد بود.

برای درمان بهتر است از عللی که موجب تعریق زیاد بدن شما می شوند و همچنین مصرف نوشیدنی های گرم در فصول گرم سال خودداری کنید. لباس های خنک به تن کنید و از رنگ های روشن در فصولی همچون تابستان بهره ببرید. اگر در هنگام عرق کردن بوی بسیار بدی از زیربغل شما به استشمام می رسد ، بهترین راه حل استفاده از ضد عرق ها می باشند ، اما شاید شما از مواد شیمیایی پیروی نکنید ، پس پیشنهاد ماد به شما مخلوطی از آب لیمو به همراه جوش شیرین می باشد که هم در کاهش تعریق و هم بوی بد بسیار کمک کننده خواهند بود.